Przejdź do głównej zawartości

Partnerzy

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, 

jednym z celów stowarzyszenia PSIM jest współpraca z instytucjami i organizacjami aktywnymi w dziedzinie kształtowania standardów administrowania i zarządzania zbiorami. Współpraca z organizacjami-firmami specjalizującymi się w zakresie pracy inwentaryzatora daje szansę na wymianę pomysłów i omówienie problemów, które możemy napotykać na swojej drodze zawodowej. Prezentujemy Państwu listę Partnerów, a zarazem Sponsorów, z którymi nasze Stowarzyszanie podjęło współpracę, mając nadzieję, że wspólnie stworzymy forum do współdziałania z firmami i promowania dobrych praktyk pracy ze zbiorami muzealnymi.


Tym samym serdecznie dziękujemy Partnerom za udzielone wsparcie finansowe, które jest w całości przeznaczane na realizację celów statutowych PSIM.

____________________________________________________________________________Firma Marsh sp. z o.o. oferuje profesjonalną obsługę brokerską w zakresie ubezpieczania dzieł sztuki, dysponując doświadczonym zespołem doradców. Firma należy do Grupy Marsh & McLennan Companies. Marsh jest globalnym liderem w dziedzinie ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem. Firma zatrudnia około 30 000 pracowników, którzy aktywnie ze sobą współpracują, obsługując Klientów z różnych sektorów gospodarki w ponad 130 krajach na świecie. 

Marsh zapewnia „szyte na miarę” rozwiązania zapewniające ochronę każdego rodzaju dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich, w tym m.in.: obrazów, rzeźb, antyków, mebli, książek antykwarycznych, rękopisów, szkła, ceramiki, rekwizytów i pamiątek, klasyków filmowych i nagrań audio, tkanin, biżuterii, zabytkowych samochodów, kolekcji przyrodniczych, zbiorów bibliotecznych, monet oraz znaczków pocztowych.

Szczegółowe informacje o ofercie firmy Marsh sp. z o.o. znaleźć można w materiale promocyjnym (PDF, 681 KB) oraz na stronie internetowej firmy Marsh.

Kontakt do przedstawiciela Marsh:
Blanka Kuzdro-Chodor
Broker Dyrektor, Lider Praktyki Ubezpieczeń Dzieł Sztuki 
tel.: +48 601 348 538
e-mail: blanka.kuzdro-chodor[at]marsh.com 

____________________________________________________________________________Firma Fpsystem Franciszek Pacewicz od 10 lat tworzy oprogramowanie wspomagające pracę muzeów oraz innych instytucji kultury. Zespół stanową młodzi, wykształceni ludzie oraz specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie informatyki, programowania oraz wiedzy z zakresu funkcjonowania instytucji muzealnych. 

Przykładowe funkcjonalności systemu Muzeo

 • Ewidencja zbiorów – prowadzenie księgi wpływów, ksiąg inwentarzowych, depozytowych, braków oraz pomocniczych,
 • Komisje gromadzenia muzealiów,
 • Kwerendy – prowadzenie kwerend wewnętrznych, a także możliwość stworzenia strony internetowej do zapytań kwerendowych zewnętrznych,
 • Repozytorium – zarządzanie plikami dotyczącymi muzealiów oraz muzealnych wydarzeń zarejestrowanych w systemie,
 • Konserwacja – prowadzenie dokumentacji przeprowadzonych prac konserwatorskich oraz rejestru obiektów przyjmowanych do pracowni,
 • Ruch muzealiów – moduł umożliwiający prowadzenie ksiąg ruchu muzealiów oraz kontroli przemieszczania obiektów z automatycznym tworzeniem dokumentacji,
 • Straty wojenne – rejestr zbiorów utraconych w wyniku zdarzeń wojennych współpracujący ze stroną www,
 • Skontrum – system wyposażono w aplikację umożliwiającą przeprowadzenie kontroli poprzez wykorzystanie urządzeń mobilnych,
 • Biblioteka – ewidencja zbiorów bibliotecznych,
 • Lekcje muzealne – przyjmowanie zamówień, planowanie, organizacja zajętości sal,
 • Wydarzenia – organizacja i ewidencja wydarzeń,
 • Administracja – dziennik korespondencji, rozliczenia, dokumentacja, kontrola terminów. 

Szczegółowe informacje o ofercie firmy Fpsystem Franciszek Pacewicz prezentujemy w materiale informacyjnym (PDF, 6 MB) oraz na stronie internetowej

Kontakt do przedstawicieli Fpsystem:
__________________________
Anna Rosińska
tel. 603 317 174
e-mail: biuro[at]fpsystem.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Umowa użyczenia cel: depozyt / Umowa przechowania

W drugiej odsłonie Cyklu publikacji: dobre praktyki, wzory dokumentów, szablonyudostępniamy na licencji Creative Commons 4.0 Polska umowę użyczenia cel: depozyt oraz umowę przechowania.
Oba dokumenty zostały ze sobą powiązane ze względu na ich potoczną nazwę „umowa depozytowa”. Różnią się jednak zasadniczo.

Cykl publikacji: dobre praktyki, wzory dokumentów, szablony

Rozpoczynamy nowy cykl na naszym blogu związany z codzienną praktyką inwentaryzatorską w muzeach. Jego celem jest udostępnienie wzorów dokumentów, szablonów i dobrych praktyk, wypracowanych na podstawie doświadczenia grupy inwentaryzatorów a zarazem członków PSIM.
Mamy nadzieję, że proponowane wzory dokumentów pomogą usystematyzować kwestie związane z treścią umów (i ich różnorodnością), danymi niezbędnymi w protokołach, wykazach, pismach. Jako pierwszy udostępniamy szablon umowy użyczenia obiektów muzealnych na potrzeby wystaw.

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych

Prezentujemy kolejny tekst z cyklu artykułów dotyczących zagadnień związanych z naszą pracą.
Artykuł Bogusławy Klat dotyczy prowadzenia kontroli zbiorów w komputerowych bazach danych i jest oparty na doświadczeniach autorki. W Jej zamyśle tekst ma się stać polem wyjścia do dyskusji i podzielenia się własnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Zachęcamy wszystkich inwentaryzatorów do komentarzy.
Artykuł do pobrania: - Bogusława Klat, Inwentaryzacja zbiorów muzealnych z wykorzystaniem komputerowej bazy danych - MONA (PDF, 321 KB)

Temat ten został podjęty również we wspólnej ankiecie, przygotowanej przez grupę inwentaryzatorów zainteresowanych kwestiami ewidencji, a zwłaszcza kontrolami zbiorów i ich dokumentacji. Po wielu dyskusjach wśród pomorskich inwentaryzatorów okazało się, że choć wiedza o praktyce prowadzenia kontroli jest duża, to nadal pojawiają się kwestie wątpliwe. Pojawił się także problem ujednolicenia terminologii związanej z tym tematem. Kiedy omawiamy temat skontrów, spisów z n…