Przejdź do głównej zawartości

Kontakt

Ta strona jest prowadzona przez inwentaryzatorów dla inwentaryzatorów.
Na bieżąco informujemy o ważnych i ciekawych wydarzeniach.
Jeśli macie jakieś uwagi, chcielibyście się podzielić swoją wiedzą,
albo skontaktować z nami, piszcie na adres: stowarzyszeniepsim[at]gmail.com

W sprawach funkcjonowania bloga piszcie się na adres: adm.psim[at]gmail.com
Bloga administrują: Luiza Fijałkowska, Marcin Mondzelewski i Mirosław Szwabowicz.
 

Adres:
Polskie Stowarzyszenie Inwentaryzatorów Muzealnych
Pl. Zamkowy 4, 00-277 Warszawa

NIP: 5252655967
REGON: 36423771100000
KRS: 0000612320

Dołącz do nas

Zapraszamy do wstępowania w szeregi PSIM wszystkich, którzy zajmują się zarządzaniem zbiorami, dokumentacją, ruchem, inwentaryzacją muzealiów, niekoniecznie na stanowisku inwentaryzatora. Wiemy, że jeszcze nie we wszystkich muzeach takie stanowisko istnieje, będziemy nad tym pracować.

Składka członkowska za 2019 r., podobnie jak w poprzednich latach, wynosi 50,- zł.
 
Składki należy uiszczać przelewem na konto bankowe PSIM, Toyota Bank Polska S.A., o numerze: 36 2160 0003 2000 1617 9844 0001 w tytule podając: składka członkowska za 20.. r. + imię i nazwisko 

PLIKI DO POBRANIA:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Umowa użyczenia cel: depozyt / Umowa przechowania

W drugiej odsłonie Cyklu publikacji: dobre praktyki, wzory dokumentów, szablonyudostępniamy na licencji Creative Commons 4.0 Polska umowę użyczenia cel: depozyt oraz umowę przechowania.
Oba dokumenty zostały ze sobą powiązane ze względu na ich potoczną nazwę „umowa depozytowa”. Różnią się jednak zasadniczo.

Cykl publikacji: dobre praktyki, wzory dokumentów, szablony

Rozpoczynamy nowy cykl na naszym blogu związany z codzienną praktyką inwentaryzatorską w muzeach. Jego celem jest udostępnienie wzorów dokumentów, szablonów i dobrych praktyk, wypracowanych na podstawie doświadczenia grupy inwentaryzatorów a zarazem członków PSIM.
Mamy nadzieję, że proponowane wzory dokumentów pomogą usystematyzować kwestie związane z treścią umów (i ich różnorodnością), danymi niezbędnymi w protokołach, wykazach, pismach. Jako pierwszy udostępniamy szablon umowy użyczenia obiektów muzealnych na potrzeby wystaw.

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych

Prezentujemy kolejny tekst z cyklu artykułów dotyczących zagadnień związanych z naszą pracą.
Artykuł Bogusławy Klat dotyczy prowadzenia kontroli zbiorów w komputerowych bazach danych i jest oparty na doświadczeniach autorki. W Jej zamyśle tekst ma się stać polem wyjścia do dyskusji i podzielenia się własnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Zachęcamy wszystkich inwentaryzatorów do komentarzy.
Artykuł do pobrania: - Bogusława Klat, Inwentaryzacja zbiorów muzealnych z wykorzystaniem komputerowej bazy danych - MONA (PDF, 321 KB)

Temat ten został podjęty również we wspólnej ankiecie, przygotowanej przez grupę inwentaryzatorów zainteresowanych kwestiami ewidencji, a zwłaszcza kontrolami zbiorów i ich dokumentacji. Po wielu dyskusjach wśród pomorskich inwentaryzatorów okazało się, że choć wiedza o praktyce prowadzenia kontroli jest duża, to nadal pojawiają się kwestie wątpliwe. Pojawił się także problem ujednolicenia terminologii związanej z tym tematem. Kiedy omawiamy temat skontrów, spisów z n…