Przejdź do głównej zawartości

Nowy Zarząd PSIM

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

ostatnie spotkanie na Walnym Zebraniu Członków raz jeszcze pokazało nam, jak jesteśmy silną, zintegrowaną i zespołową grupą. Spotkanie przebiegło pomyślnie, było dużo twórczej energii, dyskusji, wymiany myśli. Otrzymaliśmy sygnały, że wyjeżdżali Państwo zainspirowani do dalszych działań i nawiązali Państwo cenne kontakty. Mam nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania, jednocześnie dziękujemy za aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

Chcielibyśmy również poinformować, że dokonaliśmy zmiany we władzach stowarzyszenia.

W najbliższych dniach dopełnimy formalności związanych ze zmianami, niemniej już dziś na blogu prezentujemy nowy skład Zarządu:

 • Aldona Modrzewska – Prezes (Muzeum Historii Żydów Polskich Polin)
 • Natalia Ładyka – Wiceprezes (Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum)
 • Adam Jeżewski – członek Zarządu (Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie)
 • Bogusława Klat  – członek Zarządu (Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum)
 • Marcin Mondzelewski – członek Zarządu (Muzeum Warszawy)
 • Katarzyna Reszka – członek Zarządu (Muzeum Historii Żydów Polskich Polin)
 • Zbigniew Smoter – członek Zarządu (Muzeum Narodowe w Szczecinie)

Funkcja sekretarza i skarbnika zostanie przypisana do poszczególnych osób na pierwszym posiedzeniu Zarządu.

Komisja rewizyjna:

 • Małgorzata Bogdańska (Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki)
 • Krzysztof Herner (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)
 • Luiza Fijałkowska (Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum)
Jeszcze raz dziękujemy za spotkanie,
Zarząd PSIM

Komentarze

 1. Witam, chciałem zapytać kiedy zostaną wytypowani koordynatorzy wojewódzcy i kto będzie dokonywał wyboru?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Umowa użyczenia cel: depozyt / Umowa przechowania

W drugiej odsłonie Cyklu publikacji: dobre praktyki, wzory dokumentów, szablonyudostępniamy na licencji Creative Commons 4.0 Polska umowę użyczenia cel: depozyt oraz umowę przechowania.
Oba dokumenty zostały ze sobą powiązane ze względu na ich potoczną nazwę „umowa depozytowa”. Różnią się jednak zasadniczo.

Cykl publikacji: dobre praktyki, wzory dokumentów, szablony

Rozpoczynamy nowy cykl na naszym blogu związany z codzienną praktyką inwentaryzatorską w muzeach. Jego celem jest udostępnienie wzorów dokumentów, szablonów i dobrych praktyk, wypracowanych na podstawie doświadczenia grupy inwentaryzatorów a zarazem członków PSIM.
Mamy nadzieję, że proponowane wzory dokumentów pomogą usystematyzować kwestie związane z treścią umów (i ich różnorodnością), danymi niezbędnymi w protokołach, wykazach, pismach. Jako pierwszy udostępniamy szablon umowy użyczenia obiektów muzealnych na potrzeby wystaw.

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych

Prezentujemy kolejny tekst z cyklu artykułów dotyczących zagadnień związanych z naszą pracą.
Artykuł Bogusławy Klat dotyczy prowadzenia kontroli zbiorów w komputerowych bazach danych i jest oparty na doświadczeniach autorki. W Jej zamyśle tekst ma się stać polem wyjścia do dyskusji i podzielenia się własnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Zachęcamy wszystkich inwentaryzatorów do komentarzy.
Artykuł do pobrania: - Bogusława Klat, Inwentaryzacja zbiorów muzealnych z wykorzystaniem komputerowej bazy danych - MONA (PDF, 321 KB)

Temat ten został podjęty również we wspólnej ankiecie, przygotowanej przez grupę inwentaryzatorów zainteresowanych kwestiami ewidencji, a zwłaszcza kontrolami zbiorów i ich dokumentacji. Po wielu dyskusjach wśród pomorskich inwentaryzatorów okazało się, że choć wiedza o praktyce prowadzenia kontroli jest duża, to nadal pojawiają się kwestie wątpliwe. Pojawił się także problem ujednolicenia terminologii związanej z tym tematem. Kiedy omawiamy temat skontrów, spisów z n…