Inwentaryzatorzy w trybie pracy zdalnej – czas na rozwój zawodowy!

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, Szanowni Państwo,

Od kilku tygodni jesteśmy zaniepokojeni z powodu rozwoju epidemii.

Pozostajemy w domach, dbamy o siebie, pracujemy zdalnie, zastanawiamy się nad tym, jak długo muzea pozostaną zamknięte. Nawet, jeśli nie byliśmy przygotowani do tego mentalnie, to jednak mobilizujemy się, staramy się wykonywać swoje obowiązki muzealniczek i muzealników, przygotowujemy nowe projekty, regulacje, procedury. Ponieważ trudno przewidzieć, czy i kiedy zapadną finalne decyzje administracyjne w sprawie ponownego otwarcia instytucji kultury, chcielibyśmy zainspirować Państwa do wykorzystania najbliższego czasu do współpracy, zapoznania się z treściami bloga, zweryfikowaniu z Państwa doświadczeniem naszych propozycji procedur, dokumentów.

Państwa przemyślenia mają znaczenie. Pomagają w utrzymaniu wzajemnych kontaktów. I budują poczucie, że pomimo koniecznej przerwy, nadal działamy, mając przed sobą ważne wyzwania i plany. 


Dlatego zachęcamy Państwa – zacznijcie od strony: http://inwentaryzatorzy.blogspot.com/ rozejrzyjcie się po niej, wczytajcie –
i pytajcie. Potraktujmy ten czas i okoliczności także jako możliwość samokształcenia i rozwoju zawodowego. Pod publikowanymi na stronie informacjami i materiałami jest możliwość ich komentowania – korzystajcie z niej. Zaproponujcie i opracujcie własne. Pytajcie – i odpowiadajcie innym. Dyskutujcie. To bardzo cenna aktywność zawodowa.


Przypominamy również o materiałach na stronie NIMOZ – https://nimoz.pl – bogate źródło wiedzy do zarządzania zbiorami. Sięgajcie i po nie. Czekamy na Państwa komentarze, pomysły i propozycje zmian na blogu – zgłaszajcie je bezpośrednio na adres mailowy PSIM (stowarzyszeniepsim[at]gmail.com).


Dodatkowo również pomocny link dotyczący zagadnienia pracy zdalnej. Co to właściwie jest? Co kto może, a kto nie? Na stronie Państwowej Inspekcji Pracy
https://www.pip.gov.pl/pl/wiadomosci/108610,praca-zdalna-przeciwdzialanie-covid-19.html#znajdą Państwo informację nie tylko o tym, czym jest, co kto może i co kto powinien. Jest też o tzw. postojowym, a ściślej – o sytuacji, w której pracownik nie może wykonywać pracy, także tej zdalnej.


Ufamy, że nasze działania wymiany doświadczeń zawodowych przełożą się na wzajemny rozwój i wzmocnienie kompetencji inwentaryzatorek i inwentaryzatorów. Gdy zagrożenie minie, wrócimy do muzeów bogatsi przynajmniej o kilka wskazówek, jak usprawnić, ulepszyć codzienną pracę. A to pomoże w nowych wyzwaniach.

Pozdrawiamy i życzymy zdrowia i pogody ducha,

Zarząd PSIM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Wyniki ankiety - ocena IV Zjazdu PSIM

Drodzy Inwentaryzatorzy,   Przedstawiamy podsumowanie ankiet ewaluacyjnych dotyczących oceny IV Zjazdu  Inwentaryzatorów Muzealnych ...

Najchętniej czytane