Registrar Trek: The Next Generation

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z międzynarodowym blogiem Registrar Trek: The Next Generation założonym m.in. przez Angelę Kipp z Niemiec, na którym są  publikowane artykuły dotyczące pracy inwentaryzatorów z całego świata. Indywidualne historie, doświadczenia z pracy, humor inwentaryzatorski etc. Wszystkie teksty, które pojawiają się na stronie bloga są tłumaczone przez inwentaryzatorów - wolontariuszy z różnych krajów, którzy są jednocześnie uczestnikami projektu. Dzięki temu publikowane materiały docierają do większego grona odbiorców. W tej chwili dostępne są następujące wersje językowe: angielska, niemiecka, hiszpańska, portugalska, grecka i francuska.
Projektowi temu poświęcone było jedno z ostatnich wystąpień na helsińskiej konferencji ERC w 2014 roku.

- Registrar Trek: The Next Generation 

Jako pierwszy prezentujemy poniżej tekst naszego brytyjskiego kolegi inwentaryzatora, który w dowcipny sposób naszkicował  sylwetkę inwentaryzatora, jako pracownika wielofunkcyjnego. Myślę, że wielu z nas odnajduje się w tym „portrecie".

Rola inwentaryzatora muzealnego w procesie wypożyczania zbiorów (tłumaczenie: Natalia Ładyka)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Wyniki ankiety - ocena IV Zjazdu PSIM

Drodzy Inwentaryzatorzy,   Przedstawiamy podsumowanie ankiet ewaluacyjnych dotyczących oceny IV Zjazdu  Inwentaryzatorów Muzealnych ...

Najchętniej czytane