Zjazd PSIM w Zamku Królewskim w Warszawie

Zgodnie z zapowiedzią w dniach 6-7 kwietnia 2017 r. w Zamku Królewskim w Warszawie odbył się Zjazd Inwentaryzatorów Muzealnych. Zaproponowana tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników, zaś frekwencja zjazdu okazała się prawdziwie imponująca, pierwszego dnia uczestniczyło w nim w ok. 70 osób, drugiego - 40.

Zjazd okazał się dla części inwentaryzatorów impulsem do przystąpienia do Stowarzyszenia. Ogólna liczba członków PSIM to obecnie 68 osób. W trakcie zjazdu nadano członkostwo honorowe Krystynie Łubieńskiej. Mamy także pierwszego członka wspierającego- Lidię Kamińską z Inventarium, która będzie nas wspierać swoją bogatą wiedzą inwentaryzatorską.

Dziękujemy wszystkim prelegentom i uczestnikom za aktywny udział i dzielenie się na forum swoim doświadczeniem oraz wymianę cennych uwag i wszelkie eksperckie rady. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów za pomoc finansową i merytoryczną w organizacji spotkania.

W późniejszym terminie udostępnimy obszerną relację ze zjazdu a już teraz zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, dostępnych w zakładce Galeria

Publikujemy także artykuł dr Kingi Raińskiej z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, dotyczący broni w muzeum, zreferowany przez autorkę podczas drugiego dnia zjazdu. Artykuł stanowi kontynuację publikowanej przez nas serii artykułów z zakresu szeroko rozumiej tematyki inwentaryzacyjnej. W związku z dużym zainteresowaniem zaprezentowaną tematyką będziemy sukcesywnie publikować pozostałe wystąpienia.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapisywania się do PSIM!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Wyniki ankiety - ocena IV Zjazdu PSIM

Drodzy Inwentaryzatorzy,   Przedstawiamy podsumowanie ankiet ewaluacyjnych dotyczących oceny IV Zjazdu  Inwentaryzatorów Muzealnych ...

Najchętniej czytane