Zadanie „Szablony dokumentów” w 2020 roku


Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

W dniach 29-30 października 2019 odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone szkoleniu z zakresu standardu SPECTRUM i inauguracji działań w ramach zadania „Szablony dokumentów”. Udział w wydarzeniu zorganizowanym przez PSIM i NIMOZ był naturalną kontynuacją dotychczasowej pracy członków PSIM nad wspólnym wypracowywaniem wzorów dokumentów w zakresie używanej w muzeach dokumentacji i dzieleniem się dobrymi praktykami.

Planujemy wspólnie z uczestnikami październikowego spotkania i NIMOZ rozwijać działania w tym zakresie. Dzięki zawiązanej współpracy z NIMOZ możemy kontynuować pracę, zintensyfikować ją i istniejące już szablony odnieść do standardu SPECTRUM, a także opracować kolejne wzory dokumentów wraz z odniesieniem ich do standardu SPECTRUM. Takie są założenia wspólnego zadania PSIM i NIMOZ „Szablony dokumentów”.

Inwentaryzatorzy wyodrębnili sześć obszarów, grupujących dokumenty, nad którymi będziemy pracować w roku 2020. Pracę oprzemy na wymianie naszych doświadczeń i używanych formularzy, wytycznych procedur SPECTRUM. Naszym forum wymiany informacji oraz narzędziem pracy będzie przyjazny w obsłudze i dostępny z każdego komputera z dostępem do Internetu Feng Office. Szczegóły na temat wybranych do opracowania dokumentów oraz szczegóły współpracy zawarte zostały w Sprawozdaniu ze szkolenia SPECTRUM oraz rozpoczęcia zadanie „Szablony dokumentów” (PDF 269 KB)

Bardzo cieszy nas, że udało się zaangażować członków PSIM, którzy uczestniczyli w dwudniowym spotkaniu, podjąć temat standaryzacji dokumentów i wytypować te do opracowania wzorcowych arkuszy w pierwszej kolejności. Jesteśmy wdzięczni za ich deklarację podjęcia się realizacji idei przygotowania wzorcowych dokumentów służących ewidencjonowaniu i zarządzaniu zbiorami.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych, którzy nie mogli uczestniczyć w szkoleniu. Zaangażowanie się w zadanie jest doskonałą szansą na współpracę i spotkanie osób z różnych muzeów, instytucji i środowisk, których wiedza i doświadczenie pomogą nam lepiej wypełniać nasze zadania, wzmocnią nasze kompetencje, a jednocześnie pozwolą nam wypracować podstawowe narzędzia w pracy przy zarządzaniu kolekcją muzealną i jej ewidencjonowaniem w pełni zgodne ze standardem SPECTRUM. To także dzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem i narzędziami pracy!

Zachęcamy do kontaktu z koordynatorami zadania z ramienia PSIM:
Katarzyną Reszka, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN: kreszka[at]polin.pl 
Adam Jeżewski, Muzeum Łazienki Królewskie: Adam.Jezewski[at]lazienki-krolewskie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Wyniki ankiety - ocena IV Zjazdu PSIM

Drodzy Inwentaryzatorzy,   Przedstawiamy podsumowanie ankiet ewaluacyjnych dotyczących oceny IV Zjazdu  Inwentaryzatorów Muzealnych ...

Najchętniej czytane