Międzynarodowa konferencja „Active Collections”, 26-28 kwietnia 2018 r., Museum of Fine Arts, Budapest

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

mamy przyjemność poinformować o zbliżającej się szybkimi krokami międzynarodowej konferencji „Active Collections” organizowanej przez Museum of Fine Arts, Budapest w dniach 26-28 kwietnia 2018 roku.  Konferencja jest elementem programowym prac międzynarodowego zespołu złożonego m.in. z ekspertów z krajów Grupy Wyszehradzkiej i od dwóch lat zajmuje się zagadnieniami mobilności zbiorów. Celem było określenie prawnych i administracyjnych przeszkód dla mobilności zbiorów, przebadanie najlepszych praktyk i teoretycznych rozwiązań, aby zaproponować rozwiązania, które pomogą poszerzyć dostęp do różnorodnego i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego Europy.


Spotkanie w Budapeszcie to możliwość zapoznania się z dotychczasowymi rekomendacjami zespołu w zakresie zarządzania kolekcją muzealną. Organizatorzy przygotowali bogatą ofertę, m.in. dyskusje panelowe o strategiach kolekcjonowania zbiorów oraz ich dostępności dla zwiedzających (również tych on-line’owych); warsztaty poświęcone m.in. deakcesji, wyceny zbiorów, ubezpieczeniom oraz nowym technologiom w muzeach.
W grupie panelistów znajdziecie Państwo zarówno polskich specjalistów, jak i inwentaryzatorów z Londynu, Holandii czy Hiszpanii, którzy aktywnie działają w swoich stowarzyszeniach. Stowarzyszenie PSIM będzie reprezentować m.in. Aldona Modrzewska.

Zachęcamy do udziału w konferencji – szczegóły dostępne są na stronie internetowej konferencjiUdział w konferencji jest bezpłatny, a termin zgłoszeń mija po 8 kwietnia 2018 roku. Należy pamiętać, że warsztaty odbędą się dla ograniczonej liczby uczestników.


Rejestracji można dokonać na stronie internetowej konferencji.


Program konferencji znajduje się pod tym linkiem (PDF, 427 KB).  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Wyniki ankiety - ocena IV Zjazdu PSIM

Drodzy Inwentaryzatorzy,   Przedstawiamy podsumowanie ankiet ewaluacyjnych dotyczących oceny IV Zjazdu  Inwentaryzatorów Muzealnych ...

Najchętniej czytane