Wyścig Smoczych Łodzi - Gdańsk 25.05.2018

Drodzy Inwentaryzatorzy, Muzealnicy!

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku po raz kolejny organizuje wyścigi smoczych łodzi na Motławie w ramach obchodów Europejskich Dni Morza i Dnia Muzealnika. Co łączy te dwa święta? 

W wyścigach od paru lat biorą udział osady wystawiane przez pomorskie muzea oraz instytucje kultury, np.: Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku czy Archiwum Państwowe w Gdańsku.


Wśród członków osad są również nasze Koleżanki i Koledzy inwentaryzatorzy. PSIM otrzymał oficjalne zaproszenie do udziału w wyścigach, za które serdecznie dziękujemy! W imieniu zarządu zachęcamy do kibicowania wszystkim załogom w Gdańsku w piątek 25 maja 2018 r. o godz. 17:00 lub do udziału w wyścigach.

Wszelkich informacji dotyczących organizacji zawodów udzieli Brygida Sonnack - Główny Inwentaryzator Zbiorów NMM (b.sonnack[at]nmm.pl).

Załączamy do wglądu zaproszenie dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego (PDF, 774 KB) i jeszcze raz gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wyścigach.

PS Powstał pomysł wystawienia osady PSIM na Wyścigi w Gdańsku. Jeśli uważacie to za dobry pomysł i chcielibyście wystartować w przyszłych zawodach - piszcie na adres administratorów bloga: adm.psim[at]gmail.com. 

Admini PSIM

1 komentarz:

  1. Bez łodzi i przygotowania to przy pierwszych 200 metrów padnie taka załoga, wiem co mówię pochodzę z krainy jezior ;). Żeby dobrze wiosłować 10 osób musi przynajmniej 60 razy na minutę zanurzyć wiosło

    OdpowiedzUsuń

Polecany post

Wyniki ankiety - ocena IV Zjazdu PSIM

Drodzy Inwentaryzatorzy,   Przedstawiamy podsumowanie ankiet ewaluacyjnych dotyczących oceny IV Zjazdu  Inwentaryzatorów Muzealnych ...

Najchętniej czytane