Przejdź do głównej zawartości

Wyścig Smoczych Łodzi - Gdańsk 25.05.2018

Drodzy Inwentaryzatorzy, Muzealnicy!

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku po raz kolejny organizuje wyścigi smoczych łodzi na Motławie w ramach obchodów Europejskich Dni Morza i Dnia Muzealnika. Co łączy te dwa święta? 

W wyścigach od paru lat biorą udział osady wystawiane przez pomorskie muzea oraz instytucje kultury, np.: Narodowe Muzeum Morskie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku czy Archiwum Państwowe w Gdańsku.


Wśród członków osad są również nasze Koleżanki i Koledzy inwentaryzatorzy. PSIM otrzymał oficjalne zaproszenie do udziału w wyścigach, za które serdecznie dziękujemy! W imieniu zarządu zachęcamy do kibicowania wszystkim załogom w Gdańsku w piątek 25 maja 2018 r. o godz. 17:00 lub do udziału w wyścigach.

Wszelkich informacji dotyczących organizacji zawodów udzieli Brygida Sonnack - Główny Inwentaryzator Zbiorów NMM (b.sonnack[at]nmm.pl).

Załączamy do wglądu zaproszenie dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego (PDF, 774 KB) i jeszcze raz gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wyścigach.

PS Powstał pomysł wystawienia osady PSIM na Wyścigi w Gdańsku. Jeśli uważacie to za dobry pomysł i chcielibyście wystartować w przyszłych zawodach - piszcie na adres administratorów bloga: adm.psim[at]gmail.com. 

Admini PSIM

Komentarze

  1. Bez łodzi i przygotowania to przy pierwszych 200 metrów padnie taka załoga, wiem co mówię pochodzę z krainy jezior ;). Żeby dobrze wiosłować 10 osób musi przynajmniej 60 razy na minutę zanurzyć wiosło

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Umowa użyczenia cel: depozyt / Umowa przechowania

W drugiej odsłonie Cyklu publikacji: dobre praktyki, wzory dokumentów, szablonyudostępniamy na licencji Creative Commons 4.0 Polska umowę użyczenia cel: depozyt oraz umowę przechowania.
Oba dokumenty zostały ze sobą powiązane ze względu na ich potoczną nazwę „umowa depozytowa”. Różnią się jednak zasadniczo.

Cykl publikacji: dobre praktyki, wzory dokumentów, szablony

Rozpoczynamy nowy cykl na naszym blogu związany z codzienną praktyką inwentaryzatorską w muzeach. Jego celem jest udostępnienie wzorów dokumentów, szablonów i dobrych praktyk, wypracowanych na podstawie doświadczenia grupy inwentaryzatorów a zarazem członków PSIM.
Mamy nadzieję, że proponowane wzory dokumentów pomogą usystematyzować kwestie związane z treścią umów (i ich różnorodnością), danymi niezbędnymi w protokołach, wykazach, pismach. Jako pierwszy udostępniamy szablon umowy użyczenia obiektów muzealnych na potrzeby wystaw.

Inwentaryzacja zbiorów muzealnych

Prezentujemy kolejny tekst z cyklu artykułów dotyczących zagadnień związanych z naszą pracą.
Artykuł Bogusławy Klat dotyczy prowadzenia kontroli zbiorów w komputerowych bazach danych i jest oparty na doświadczeniach autorki. W Jej zamyśle tekst ma się stać polem wyjścia do dyskusji i podzielenia się własnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Zachęcamy wszystkich inwentaryzatorów do komentarzy.
Artykuł do pobrania: - Bogusława Klat, Inwentaryzacja zbiorów muzealnych z wykorzystaniem komputerowej bazy danych - MONA (PDF, 321 KB)

Temat ten został podjęty również we wspólnej ankiecie, przygotowanej przez grupę inwentaryzatorów zainteresowanych kwestiami ewidencji, a zwłaszcza kontrolami zbiorów i ich dokumentacji. Po wielu dyskusjach wśród pomorskich inwentaryzatorów okazało się, że choć wiedza o praktyce prowadzenia kontroli jest duża, to nadal pojawiają się kwestie wątpliwe. Pojawił się także problem ujednolicenia terminologii związanej z tym tematem. Kiedy omawiamy temat skontrów, spisów z n…